Program

APRILIE – Prier – 2021 (30 zile)


Vineri 02 Aprilie – 

  • Taina Sf. Maslu și Rugăciunea care se citește cu Sf. Copie, orele 18:00
  • Sfinții zilei: Sf. Cuv. Tit, făcătorul de minuni; Sf. Mc. Amfian și Edesie 

Sâmbătă 03 Aprilie –              

  • Pomenirea morților – Purtatul Sâmbetelor III, orele 10.30
  • Spovedanie, orele 11.30 
  • dezlegare la ulei și vin
  • cu participarea credincioșilor și transmisiune live
  • Sfinții zilei: Sf. Cuv. Nichita Mărt. și Ilirie 

Duminică 04 Aprilie – Duminica a III-a din Postul Mare – a Sfintei Cruci

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00 
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • dezlegare la ulei și vin
  • cu participarea credincioșilor și transmisiune live
  • Sfinții zilei: Sf. Cuv. Iosif Imnograful, Gheorghe din Maleon și Zosima 

Vineri 09 Aprilie – 

  • Taina Sf. Maslu și Rugăciunea care se citește cu Sf. Copie, orele 18:00
  • Sfinții zilei: Sf. Mc. Eupsihie din Cezareea Capadociei; Sf. Cuv. Vadim

Sâmbătă 10 Aprilie –    

  • Pomenirea morților – Purtatul Sâmbetelor IV, orele 10.30
  • Spovedanie, orele 11.30

Duminică 11 Aprilie – Duminica a IV-a din Postul Mare – a Sf. Ioan Scărarul – Vindecarea fiului lunatic – Predica de pe munte – Fericirile

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • transmisiune live

Miercuri 14 Aprilie –               

  • Denia Canonului cel Mare – orele 17:30
  • Spovedanie

Vineri 16 Aprilie – 

  • Denia Acatistului Bunei Vestiri, orele 18:00
  • Spovedanie

Sâmbătă 17 Aprilie –

  • Pomenirea morților – Purtatul Sâmbetelor V, orele 10:30
  • Spovedanie, orele 11.30

Duminică 18 Aprilie – Duminica a V-a din Postul Mare – a Cuv. Maria Egipteanca

  • Ceasurile și Proscomidia, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • ADUNAREA PAROHIALĂ, orele 12:00

Vineri 23 Aprilie – Sf. Gheorghe – Sf. M. Mc. Gheorghe, Purtătorul de biruință; Sf. Mc. Valerie

  • Ceasurile și Proscomidia, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30

Sâmbătă 24 Aprilie – Sâmbăta lui Lazăr

  • Pomenirea morților – Purtatul Sâmbetelor VI, orele 10:30
  • Spovedanie, orele 11.30

Duminică 25 Aprilie – Duminica a VI-a din Postul Mare – a Floriilor – a Stâlpărilor – Intrarea în Ierusalim a Domnului

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie orele 09:30
  • Agapă a bucuriei în comunitate – dezlegare la pește, orele 12:00
  • Începutul săptămânii Sfintelor Pătimiri – Denia de Duminică seara – a Sfintei și Marii Luni, orele 18:00