Program

 Noiembrie  – Brumar – 2020 (30 zile)


Duminică 08 Noiembrie – Duminica a XXIV-a după Rusalii – Învierea fiicei lui Iair

– Soborul Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil și al tuturor cereștilor puteri

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • Cursurile Şcolii Parohiale de Duminică, cu începere la orele 10:00

Luni 09 Noiembrie – Sf. Ier. Nectarie de la Eghina 

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • Procesiune cu Sfintele Moaște
  • Taina Spovedaniei

Miercuri 11 Noiembrie – Sf. M. Mc. Mina și Sf. Mc. Victor 

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • Procesiune cu Sfintele Moaște
  • Taina Spovedaniei

Sâmbătă 14 Noiembrie – Lăsatul secului pentru Postul Nașterii Domnului


Duminică 15 Noiembrie Duminica a XXV-a după Rusalii – Pilda samarineanului milostiv 

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • Cursurile Şcolii Parohiale de Duminică, cu începere la orele 10:00
  • Începutul Postului Nașterii Domnului
  • Taina Spovedaniei

Vineri 20 Noiembrie

  • Taina Sf. Maslu și Rugăciuea care se citește cu Sf. Copie, orele 18:30
  • Taina Spovedaniei

Sâmbătă 21 Noiembrie – Intrarea în Biserică a Maicii Domnului – Vovidenia 

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • Taina Spovedaniei
  • Dezlegare la pește

Duminică 22 Noiembrie – Duminica a XXVI-a după RusaliiPilda bogatului căruia i-a rodit țarina

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • Cursurile Şcolii Parohiale de Duminică, cu începere la orele 10:00
  • Taina Spovedaniei
  • Dezlegare la pește

Vineri 27 Noiembrie

  • Taina Sf. Maslu și Rugăciuea care se citește cu Sf. Copie, orele 18:30
  • Taina Spovedaniei

Sâmbătă 28 Noiembrie – 

  • Acatist și Taina Spovedaniei, orele 10:30

Duminică 29 Noiembrie – Duminica a XXX-a după Rusalii – Dregătorul bogat – păzirea poruncilor

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • Cursurile Şcolii Parohiale de Duminică, cu începere la orele 10:00
  • Dezlegare la pește

Luni 30 Noiembrie – Sf. Apostol Andrei, cel Întâi chemat – Ocrotitorul României 

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:00
  • Sfânta Liturghie, orele 09:30
  • Dezlegare la pește
  • Taina Spovedaniei

Marți 01 Decembrie – Ziua națională a ROMÂNIEI