Program

– P R O G R A M –
luna Octombrie  – Brumărel – 2022 (31 zile)


Vineri 30 Septembrie   –

  • Taina Sf. Maslu, Rugăciunea care se citește cu Sfânta copie, orele 18.30

Sâmbătă 01 Octombrie – Acoperământul Maicii Domnului

  •  Acatist, orele 09:00
  •  Sfânta Liturghie, orele 09:30

Duminică 02 Octombrie – Duminica a XIX-a după RusaliiPredica de pe munte – iubirea vrăjmașilor

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:30
  •  Sfânta Liturghie, orele 10:00
  • Cursurile școlii parohiale de Duminică, cu începere la orele 10:45

Duminică 09 Octombrie – Duminica a XX-a după Rusalii – Învierea fiului văduvei din Nain 

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:30
  •  Sfânta Liturghie, orele 10:00
  • Cursurile școlii parohiale de Duminică, cu începere la orele 10:45
  • Întrunire în ședință a Consiliului Parohial, orele 12:00

Vineri 14 Octombrie – Sf. Cuv. Parascheva

  • Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:30
  •  Sfânta Liturghie, orele 10:00

Duminică 16 Octombrie – Duminica a XXI-a după Rusaliia Sf. Părinți de la Sinodul al VII-lea Ecumenic; Pilda semănătorului; Rugăciunea lui Iisus

  • Acatist și Paraclisul Maicii Domnului, orele 10:00
  • Sfânta Liturghie sub protie Arhierească, orele 10:00 – la biserica Înălțarea Domnului 

Duminică 23 Octombrie – Duminica a XXIII-a după Rusalii – Vindecarea demonizaților din ținutul Gherghesenilor 

  •  Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:30
  •  Sfânta Liturghie, orele 10:00
  • Cursurile școlii parohiale de Duminică, cu începere la orele 10:30

Miercuri 26 Octombrie – Sf. M. Mc. Dimitrie, Izvorâtorul de Mir

  •  Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:30
  •  Sfânta Liturghie, orele 10:00

Vineri 28 Octombrie   –

  • Taina Sf. Maslu, Rugăciunea care se citește cu Sfânta copie, orele 18.30

Duminică 30 Octombrie – Duminica a XXII-a după Rusalii – Bogatul nemilostiv și săracul Lazăr 

  •  Ceasurile și Sfânta Proscomidie, orele 09:30
  •  Sfânta Liturghie, orele 10:00
  • Cursurile școlii parohiale de Duminică, cu începere la orele 10:30